Видатні особистості нашого краю

/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-01.jpgАвтопортрет

Володимир Сергійович Середенко народився 3 лютого 1936 року в селі Паращине Поле, Кіровоградського району. З дитинства переймав від матері навички ліплення з глини та захоплювався красою степового краю.
У повоєнні роки вирушив до Одеси, де служив на судах торгового та військового флотів, закохався у море і створив першу тематичну колекцію картин, присвячених краєвидам Криму.
З 1961 по 1969 рік Володимир Середенко навчався в Українському поліграфічному інституті імені І.Федорова. Отримав спеціальність "Художник — графік, оформлювач художніх книг". Працював в закладах культури та видавництвах міста Києва. Створив колекцію картин, присвячених визначним місцям столиці.
Захоплений перспективами будівництва молодого міста на Дніпрі, художник у 1975 році переїхав на Світловодщину до села Нагірне, де проживав до 1998 року. Цей період став для нього найбільш плідним. На полотнах з’явилися Придніпровські кручі, хвилі водосховища, вулиці міста-красеня. Працював в творчих організаціях Світловодська.
З 1998 по 2004 рік Володимир Середенко проживав на малій батьківщині, в селі Степове, Кіровоградського району. Основна тематика робіт того часу — безмежний степ.
У червні 2004 року художника не стало…
Твори Володимира Сергійовича експонувалися в меморіальному музеї Осьмьоркіна, Кіровоградському обласному художньому музеї, приватній художній галереї "Єлизаветград", входили до складу збірних виставок митців Кіровоградщини у місті Києві.
Автор нагороджений дипломами та пам’ятними відзнаками Кіровоградської обласної державної адміністрації.
На сьогодні творчий доробок художника складає понад 500 робіт маслом, 300 акварельних робіт та 100 графічних, які зберігаються в державних музеях, приватних галереях Києва, Кіровограду, Одеси…

/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-02.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-03.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-12.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-07.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-10.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-13.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-15.jpg/Files/images/nformats_pro_zaklad/vidatn_osobistost/volodymyr-seredenko-14.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 128

Коментарi